Logo Juliana Bicycles

Industry Nine není velkou nadnárodní společností, ale menším podnikem téměř rodinného typu, kde tři desítky lidí intenzivně pracují na tom, aby vaše jízda byla lehčí, snazší, a tedy i zábavnější. Mezi ústřední motivy značky Industry Nine patří preciznost výroby, používání nejlepších dostupných materiálů a široké možnosti individualizace výsledných produktů.

Industry Nine jsou především zapletená kola pro silniční použití, MTB a fatbiky, dále pak náboje a nově i chytré nářadí ukryté v pevné ose vidlice – MatchStix. Téměř všechny prvky vašich budoucích kol jsou vyráběny ve městě Asheville, nacházejícím se ve státě Severní Karolína na východě USA. Zde se soustředí tvorba designu, výroba většiny částí, montáž, rovnání, napínání či kontrola kvality podléhající nejpřísnějším normám s minimálními tolerancemi!

Mezi základní přednosti zapletených kol Industry Nine patří v první řadě nízká hmotnost, které je dosaženo chytrou konstrukcí a netradiční kombinací materiálů. Klíčový rozdíl oproti většině konkurenčních výrobců představuje použití hliníkových drátů (slitina 7075-T6), na rozdíl od klasických ocelových. Hliníkové paprsky přitom nabízí podobnou pevnost jako silné nerezové dráty, přitom se hmotnostně mohou rovnat s třikrát zeslabovanými paprsky z nerez oceli. Silnější hliníkové dráty zároveň zlepšují boční tuhost konečného výpletu, a to i v případě, že se přistoupí k jejich zeslabování.

Třešničkou na dortu je, u vybraných modelů, odstranění klasického niplu a jeho nahrazení závitem v těle náboje, díky čemuž se redukuje rotační hmotnost. Toto vše jsou střípky, které v konečném výsledku umožňují postavit zapletené sety s pevností odolných modelů a hmotností XC závodních obručí!

Jiný aspekt a přednost kol Industry Nine představuje komplexní integrace a důmyslné propojení jednotlivých částí zapletených kol. Již zmíněné specificky konstruované dráty šetří hmotnost odbouráním niplů, zároveň díky svému přímému uchycení eliminují koncentraci napětí v konvenčním zahnutí u hlavičky. Nad to vše větší průměr upínacího závitu předchází nechtěným pohybům či nežádoucí flexi v tomto místě.

Širší závit situovaný přímo na těle náboje poskytuje až o 200 % větší kontaktní plochu v porovnání s klasickými ocelovými dráty se standardními niply. Přínosem je rovněž celkové zjednodušení konstrukce celého výpletu, kdy méně součástí znamená nižší hmotnost, ale také vyšší tuhost a rovněž i odolnost.

Samostatnou kapitolu představuje výjimečná přesnost výroby a promyšlenost použitých mechanizmů. Patentované řešení ořechu obsahuje šest praporků se zdvojenými zuby, které navíc nezabírají najednou, ale jsou vzájemně pootočené. Výsledkem je celkem 120 styčných bodů, tedy pevný záběr na každé 3°pootočení kazety! Na první pohled toto řešení možná připomíná hodinový strojek, nenechte se ale mýlit! Měření ukázalo, že tento mechanizmus je schopen přenést točivý moment až 950 Nm!

Vzhledem k tomu, že se kola Industry Nine zrodila v oblasti Ridge Mountains, často zkrápěné vytrvalými dešti, dali jsme si rovněž hodně záležet také na jejich utěsnění a životnosti. I proto používáme špičková japonská ložiska splňující vysoké nároky třídy ABEC 5 vyznačující se precizním utěsněním a dlouhou životností. Bylo by ostudné, kdyby se takto skvělá a do puntíku promyšlená kola zastavila kvůli nekvalitním ložiskům!

Estetika až na prvním místě
Zapletená kola Industry Nine nejsou jen lehká, tuhá, kvalitní a precizně vyrobená, ale rovněž i nepřehlédnutelná! Naše filosofie v tomto směru je zcela jednoduchá: nabídnout zákazníkovi díly v široké paletě barev a poskytnout mu volnost v možnosti jejich kombinace.

Proto k našim kolům dodáváme různě barevné polepy na ráfky, co je ale důležitější, naše náboje a paprsky nabízíme v celé řadě výrazných eloxovaných barev. Jejich kombinace je skutečně jen na vás. Nikdo neříká, že náboj musí mít stejnou barvu jako výplet, nikdo neříká, že všechny dráty musí být stejné! U nás se fantazii meze nekladou! Nejlepší bude nechat se inspirovat v naší bohaté galerii na flickr.com

03probike

Květnové náměstí 464, 252 43 Průhonice / otevírací doba pondělí až sobota: 10:00 – 12:00, 13:00 – 18:00
telefon: +420 603 540 032, e-mail: info@03probike.cz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress