Zakázková stavba kola

Nebaví vás kola z běžné konfekční nabídky? Chcete něco výjimečného? Máte vysněný stroj, ale vždy se najde něco, co vám na „katalogovém“ biku vadí? Nebo máte jen touhu vše dokonale sladit v jeden vyvážený celek, chcete, či potřebujete kolo, které bude dokonale přizpůsobeno vaší tělesné schránce? U 03probike to není žádný problém! Naopak zakázková stavba je prací, která nás baví ze všeho nejvíc! Je to pro nás potěšení, mazlení a hra zároveň.

Pokaždé, když stavíme kolo na zakázku, je to jako by se čas zastavil, jako by si jej člověk skládal sám pro sebe. Naše mantra, či pravidlo číslo jedna přitom zní: „Každý kus je originál!“ Nikdy nestavíme dvě identická kola! Pokud to samozřejmě není vaše výslovné přání.

Při zakázkové stavbě většinou vzniká přátelský vztah mezi klientem a mechanikem, jelikož je vše založeno na úzkém osobním jednání. Naší snahou je najít optimální řešení, pomoci, poradit či jen nabídnout vhodné varianty na výběr. Samozřejmostí je finální nastavení a dokonalé vyladění kola jako celku. Kola postavená na zakázku rozhodně nejsou jako „rohlíky na krámě“, nýbrž má každé svůj příběh, svou duši a svůj jasně daný účel.

Volba zakázkové stavby nemusí být věcí čistě emotivní, touhou „rozmazlit se“. Může se jednat o čistě pragmatickou volbu při snaze zajistit, aby konečný produkt fungoval jako jeden sehraný celek a aby člověk po „rozbalení nového dárku“ nezjistil, že pozlátko několika luxusních komponentů bylo jinde vyváženo jedním či více díly řádově nižší kvalitativní úrovně.

Nenechte se zmást pocitem, že velká značka a velké výrobní série znamenají automaticky vysokou úroveň kvality. Naopak malé značky a malosérioví výrobci, jako je Santa Cruz nebo třeba Industry Nine, jsou těmi, kdo lpí na nekompromisní kvalitě svých produktů, mimořádně přesných výrobních tolerancích a důsledné výstupní kontrole mnohdy u každého vyrobeného kusu! Právě takovýto přístup je pro tyto značky nástrojem, jak se prosadit a vymezit vůči velkosériové konkurenci.

Zajímá vás, jak mohou vypadat kola stavěná na zakázku nebo hledáte vhodnou inspiraci pro svůj budoucí stroj? Prohlédněte si obsáhlou fotogalerii kol postavených na zakázku v 03Probike.cz, kterou najdete na Flickeru.

Zakázková stavba 03probike
Zakázková stavba 03probike
Zakázková stavba 03probike
Zakázková stavba 03probike
Zakázková stavba 03probike
Zakázková stavba 03probike

Deset důvodů proč volit zakázkovou stavbu:

1. Vyšší kvalita, preciznější zpracování
U menších značek se zaměřením na malé série či kusovou výrobu, modelově Santa Cruz či Industry Nine, se můžete spolehnout na precizní zpracování a důslednou výstupní kontrolu jejich konečných produktů, často u každého vyrobeného kusu.

2. Kolo s duší, kolo s příběhem
Mnohé menší firmy stále vsází na ruční práci a kompletní proces vývoje a výroby udržují „ve vlastním domě“, nikoliv daleko za oceánem v anonymní továrně řízené počítači. Proto mají jejich produkty skutečnou duši, svůj příběh, což se o masově vyráběných produktech říci rozhodně nedá.

3. Originální a sofistikované systémy odpružení
Velké značky často podléhají různým trendům, a proto podobu svých kol, včetně použitého řešení zadního odpružení, podřizují aktuální módě. Menší výrobci naopak bez přestání stojí za svým řešením, které neustále zlepšují a pilují k dokonalosti. Proto se mezi nejlépe hodnocenými systémy nejčastěji objevují řešení používaná menšími staviteli. Kupříkladu Santa Cruz (VPP), Ellsworth (ICT), Pivot/Ibis/Turner (DW-Link) a další.

4. Absolutní volnost výběru
Dnešní trh je plný výrobců nabízejících celé spektrum různých komponentů, proto je těžké trefit se při skládání sériových kol do vkusu všem jezdcům. Naopak při zakázkové stavbě je volba každého dílu jen na vás, nikoliv na výrobci kol. Vy platíte, Vy máte právo výběru!

5. Vašemu tělu a potřebám na míru
Zakázková stavba a volba vybavení je vždy podřízena Vašim tělesným proporcím a Vašemu jízdnímu stylu. Cílem je, aby se výsledné kolo přizpůsobilo Vašim potřebám, a nikoliv abyste se Vy podřizovali svému kolu. Není třeba řešit výměnu sedla, gripů, řídítek, klik, převodníků a podobně, vše je přesně podle Vašeho přání, vše je podřízeno Vašemu tělu a Vašim zvykům.

6. Svobodná volba barevného provedení
Při stavbě kola na zakázku nejste odkázáni na jednu či nanejvýš dvě barevné kombinace v určité úrovni výbavy. Stačí si vybrat rám a podle něj ladit ostatní komponenty. Například v případě zapletených kol Industry Nine máte na výběr téměř nekonečné množství barevných kombinací výpletu. Vše záleží jen na vašem vkusu.

7. Jedinečnost
Jednou z nejčastějších motivací pro zakázkovou stavbu kola je snaha odlišit se, vystoupit z davu a šedé uniformity dnešního světa. Ručíme za to, že na stejném kole nepotkáte Vašeho souseda nebo kamaráda!

8. Osobní přístup
Malosérioví výrobci si vždy zakládají na osobním přístupu k zákazníkovi, snáze se s nimi řeší případné úpravy, opravy a nezřídka kdy poskytují výrazně delší, případně i doživotní záruku na své produkty. Osobní přístup ke každému zákazníkovi je rovněž krédem společnosti 03probike, kde na 100 % platí, že „zákazník je náš pán“.

9. Komplexní zákaznický servis
Při stavbě kola na přání u 03probike naše práce a náš vzájemný vztah nekončí předáním hotového díla a potřesením ruky. To je jen začátek! U nás se můžete spolehnout na vysoce kvalifikovaný záruční i pozáruční servis, rádi vás vybavíme „od hlavy k patě“ a bude-li to třeba, můžeme vám kupříkladu zabalit kolo pro bezpečnou cestu letadlem na dovolenou.

10. Větší zůstatková hodnota
Pokud se jednou rozhodnete své kolo prodat, vězte, že originální kousek postavený na zakázku bude vždy ceněn více než klasické katalogové kolo, kterých velké značky vychrlí každý rok stovky tisíc. U skutečně výjimečných kousků pak nezřídka kdy s časem jejich cena dokonce stoupá!

Je o čem přemýšlet

Pokud Vás důvody uvedené výše, či pohled do naší galerie kol stavěných na zakázku přesvědčily, že je toto správná cesta právě pro Vás, pak nás neváhejte kontaktovat. Případně se zkuste dopředu zamyslet, jak by Vaše budoucí kolo mělo vypadat a co by mělo splňovat. Zde je krátký nástin toho, jak celý proces tvorby kola na zakázku funguje:

Stavba kola na zakázku je proces, k jehož zdárnému zakončení je zapotřebí určité množství informací a podnětů z Vaší strany.

Prvním krokem je vždy diskuze o Vašich představách a požadavcích kladených na vaše budoucí kolo. V dalším sledu obvykle následuje testování jednoho či více k tomuto účelu připravených kol, abychom se společně ujistili o tom, co Vám vyhovuje a co nikoliv. Nezbytná je rovněž diskuze o Vašich konkrétních představách, preferencích a finančních možnostech. Třetím krokem je návrh kola a komponentového vybavení, následně pak zpracování cenové nabídky a dořešení detailů či připomínek. Za čtvrté Vás požádáme, po konečném odsouhlasení předložené nabídky, o složení závazné zálohy, o podpis objednávky a pak už se jde na věc!

Termín pro předání kompletního kola stavěného na zakázku se různí podle dostupnosti rámu a vybraných dílů. Většinou se individuální stavbu podaří dokončit za 4 až 8 týdnů. V některých situacích a v případě speciálních požadavků se tato doba může prodloužit. Jedná se nejčastěji o individuální stavbu rámu, tedy o případy, kdy je rám vyráběn cíleně pro daného zákazníka s geometrií a rozměry odpovídajícími jeho tělesným proporcím a jízdnímu stylu.

Team 03probike

03probike

Květnové náměstí 464, 252 43 Průhonice / otevírací doba pondělí až sobota: 10:00 – 12:00, 13:00 – 18:00
telefon: +420 603 540 032, e-mail: info@03probike.cz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress